جنگل حرا جاسک کجاست؟🌏| تاریخچه📓| جاهای دیدنی اطراف🏜️| مشاهده روی نقشه

1403-04-03
0 دیدگاه
درختان سرسبز در داخل جنگل حرا جاسک 4587678358

جنگل حرا جاسک در استان هرمزگان یکی از سرسبز ترین و بزرگ‌ ترین جنگل‌های ایران است که با زیبایی‌ اش هر بیننده‌ ای را مسحور می‌کند. منطقهٔ جذاب جاسک به سه بخش تقسیم می‌شود: جاسک شرقی، جاسک غربی و گابریک، و در هر یک از این مناطق، جنگل‌ های حرا به‌ راحتی قابل مشاهده‌اند. حرا، گیاهی زیبا و منحصر به فرد است که بدون نیاز به آب شیرین رشد می‌کند و دائماً تحت تأثیر جزر و مد دریاست.

هنگام جزر، درختان تنومند از آب بیرون می‌آیند و به شکل جزیره‌ های پراکنده دیده می‌شوند؛ اما با بالا آمدن مد، تمام جنگل به زیر آب می‌رود و ناپدید می‌شود. گردشگرانی که علاقه‌مند به دیدن این پدیده شگفت‌انگیز هستند حتما به این مکان سفر کنند در ادامه، بیشتر با این جاذبه گردشگری بی‌نظیر آشنا خواهید شد.


🗺️ آدرس و دسترسی به جنگل حرا جاسک با وسایل مختلف

جنگل حرا جاسک، واقع در استان هرمزگان، در بخش غربی بندر جاسک قرار دارد. جنگل حرا شرقی حدود 30 کیلومتر فاصله دارد و در شمال شرقی جاسک واقع شده است، در حالی که گابریک، حدود 70 کیلومتر شرق شهر جاسک قرار دارد. شما می‌توانید با استفاده از هر وسیله حمل و نقلی که دوست دارید به شهر جاسک سفر کنید، اما برای دسترسی به جنگل حرا، فقط از طریق راه آبی، با استفاده از قایق یا کشتی امکان‌پذیر است. این جنگل زیبا با تمامی جذابیت‌های طبیعی و منحصر به فردش، منتظر بازدید شماست.

📍 آدرس جنگل حرای جاسک: استان هرمزگان- جاسک

آدرس دقیق جنگل حرای جاسک روی نقشه 65765768
برای دستیابی به آدرس دقیق جنگل حرای جاسک روی نقشه کلیک کنید.

📖 معرفی بخش‌ های مختلف جنگل حرا جاسک

جنگل زیبای حرا، با مساحتی حدود 7,500 هکتار، سواحل جنوبی ایران و منطقه جاسک را فراگرفته و به دلیل شگفتی‌های فراوانش، به عنوان یک منطقه پرتردد و محبوب شناخته می‌شود. این جنگل با تنوع بسیار زیاد درختان حرا، هر کدام در اندازه‌های کوچک و بزرگ، آرایش یافته‌اند. عمق آب در این منطقه به حدود 1.5 متر می‌رسد و در هنگام بالا آمدن آب، درختان و گیاهان به شکل شناور در آب دیده می‌شوند، اما پس از کشش آب دریا، منطقه به شکل خشکی خود برمی‌گردد.

این جنگل زیبا، میزبان گونه‌های جانوری فراوانی است که شامل صدف‌های کلینک، مارهای دریایی، مرغان ماهی‌خوار، خرچنگ‌های گیتارزن، لک‌لک، گیلان‌شاه، حواصل، اگرات‌های بزرگ، مرغان سقا، پلیکان‌ها، مرغابی‌ها، فلامینگوها، ماهی‌های مختلف، شیلوها و قورباغه‌ها می‌شود. جنگل حرا به دلیل ارزش بسیار زیادش برای گردشگری و تفرج، مقصدی پرطرفدار است که حتما با حضور در آن، شگفت‌زده خواهید شد. از فعالیت‌ها و تفریحاتی مانند پرنده‌نگری، قایق‌رانی، و تماشای طبیعت دل‌انگیز می‌توانید در این منطقه لذت ببرید و سفری به‌یادماندنی را در کنار خانواده‌تان داشته باشید.

✏️ نام های دیگر جنگل حرای جاسک:

  • جنگل مانگرو
  • جنگل تمر (تِمِر)

درختان سرسبز در داخل جنگل حرا جاسک 45878358


📜 تاریخچه جنگل زیبای حرا جاسک، از درختان کهنسال تا حفاظت محیط‌ زیست

جنگل حرا جاسک، با درختان کهنسال و آثار قدیمی منحصر به فردی که در این منطقه یافت می‌شود، تاریخچه‌ای که به سال‌های خیلی دور برمی‌گردد دارد. این منطقه از سال 1380 خورشیدی تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط‌زیست قرار گرفته و اهمیت آن هر چه بیشتر شده است.

دریاچه ای در میان جنگل های سرسبز حرا در جاسک 542130524


⛴️ شرایط بازدید از جنگل حرا جاسک، راهنمایی برای تجربه‌ی بهتر

شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌ روز به دیدن جنگل زیبای حرا جاسک بروید و به صورت رایگان از آن بازدید کنید. با این حال، باید به یاد داشته باشید که امکان ورود به داخل جنگل از طریق راه خشکی وجود ندارد و باید حتماً از طریق راه آبی به آنجا بروید. برای گشت و گذار در این جنگل زیبا، توصیه می‌شود از راهنمایان محلی و ناخدایان پرتجربه کمک بگیرید تا به بهترین شکل از تمام قسمت‌های مختلف جنگل دیدن کنید و دچار سردرگمی نشوید.


🌅 جاهای دیدنی اطراف جنگل حرای بندر جاسک

منطقه حفاظت شده گابریک در جاسک 2130695874

اتاق های دوران ساسانی 2103564857

ارسال دیدگاه